Skąd wziąć specjalistyczne łóżko dla chorego?

 • Zakup łóżka medycznego (rehabilitacyjnego)

  Łóżko medyczne można kupić w specjalistycznych sklepach stacjonarnych lub internetowych, które oferują sprzęt medyczny nowy lub używany. Koszt łóżka medycznego waha się od 1 500 zł do 15 000 zł w zależności od firmy i dodatkowych funkcji czy wyposażenia dodatkowego.
  Uwaga: możesz starać się o dofinansowanie do zakupu łóżka medycznego.
   

 • Wypożyczenie łóżka medycznego (rehabilitacyjnego) z wypożyczalni rehabilitacyjnej (stacjonarnej w twojej okolicy lub internetowej) – koszt wypożyczenia waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie.
 • Wypożyczenie łóżka z wypożyczalni sprzętu działającej przy hospicjum w twoim rejonie – osoby objęte opieką paliatywną mogą wypożyczyć łóżko bezpłatnie. 
 • Wsparcie w dofinansowaniu lub wypożyczeniu oferowane przez fundacje i inne organizacje pozarządowe – poszukaj w swojej okolicy instytucji, które pomogą ci w formalnościach związanych z wypożyczeniem łóżka medycznego.
 • Informacje dotyczące pomocy w zorganizowaniu sprzętu medycznego uzyskasz w Ośrodku Pomocy Społecznej w twoim regionie.
contact

Nie znalazłeś pomocnych materiałów?

Pomóż nam rozwijać pomocnik online dla opiekunów osób nieuleczalnie chorych w domach. Napisz do nas i zgłoś temat, którego brakuje.

NAPISZ DO NAS