Nasi eksperci

eksperci strony blisko chorego.

Eksperci tworzący ten serwis to specjaliści opieki paliatywnej z długoletnim doświadczeniem w pracy z osobami chorymi oraz ich bliskimi. 

Lekarz, pielęgniarki, opiekunka medyczna, rehabilitantka, dietetyk, psycholog - wszyscy łączą swoją wiedzę i kompetencje w codziennej pracy na oddziale hospicjum stacjonarnego, w opiece domowej oraz w poradni medycyny paliatywnej. 

Przeczytaj więcej o specjalistach, którzy tworzą ten serwis i dzielą się z tobą swoją najlepszą wiedzą, jak opiekować się osobami ciężko chorymi.

Eksperci Puckiego Hospicjum

Wioletta Broniarz Opiekunka Medyczna Puckie Hospicjum

Wioletta Broniarz

Opiekunka Medyczna, Terapeuta zajęciowy

Codziennie pomagam osobom śmiertelnie chorym i opiekuję się nimi. Towarzyszę pacjentom i ich rodzinom w tym trudnym, a zarazem szczególnie ważnym momencie, którym jest odchodzenie. W Puckim Hospicjum pracuję od 2009 roku. Praca w hospicjum wymaga wysiłku oraz samodyscypliny, wrażliwości i głębokiego zrozumienia. Dla mnie współgrają one z szacunkiem, satysfakcją i wieloma pozytywnymi emocjami.

Pokaż artykuły tego eksperta
Dorota Olszewska lekarz, Kierownik Medyczny Puckiego Hospicjum

Dorota Olszewska

Lekarz, Kierownik Medyczny Hospicjum

Ukończyłam Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku. Posiadam specjalizacje: onkolog-radioterapeuta, specjalista medycyny rodzinnej, specjalista medycyny paliatywnej.
Pracę w opiece hospicyjnej rozpoczęłam w 1989r. w Stowarzyszeniu Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. 
Od 2011r. pracuję w Puckim Hospicjum na oddziale stacjonarnym, w opiece domowej oraz w Poradni Medycyny Paliatywnej. Od 2014r. pełnię funkcję Kierownika Medycznego Puckiego Hospicjum.
Praca w hospicjum jest dla mnie wyzwaniem jako sztuka i nauka opieki, łagodzenia cierpień osób dotkniętych poważną chorobą przewlekłą zagrażającą zdrowiu i życiu. Istotą tej pracy jest dbałość o godność i poszanowanie całej sfery duchowej chorego, poszanowanie niezależności poglądów, respektowanie prawa do prawdy, prywatności i podejmowanych przez niego decyzji.
 

Pokaż artykuły tego eksperta
Karolina Gorzkiewicz specjalista dietetyk Puckiego Hospicjum

Karolina Gorzkiewicz-Drzymalska

Dietetyk, Specjalista ds. żywienia

Jestem dyplomowanym specjalistą ds. żywności i  żywienia oraz technologiem żywności. Połączenie tych dwóch specjalności pozwala mi lepiej zrozumieć potrzeby żywieniowe moich pacjentów, a 17 lat w zawodzie to baza doświadczeń budująca silne filary mojej specjalizacji. Szczególnie ważnym elementem mojej drogi zawodowej jest praca  dietetyka klinicznego w Puckim Hospicjum stworzonym przez Księdza Jana Kaczkowskiego. Zawód który wykonuję to połączenie pasji, miłości do ludzi, dobrego, świadomego żywienia jako warunku dobrego życia i zdrowia. Źródłem satysfakcji i siły w moim zawodzie jest obserwowanie poprawy zdrowia prowadzonych przez mnie pacjentów.

Prowadzę szkolenia i warsztaty z zakresu prawidłowego żywienia, warsztaty kulinarne, zajęcia edukacyjne dla dorosłych i dzieci.  Nieustannie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w sympozjach naukowych, szkoleniach i kursach.

Pokaż artykuły tego eksperta
Teresa Piesik psycholog psychoonkolog Puckiego Hospicjum

Teresa Piesik

Psycholog, Psychoonkolog

Jestem psychologiem, psychoonkologiem; absolwentką psychologii Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS, Studium Public Relations i Doradztwa Personalnego oraz studiów podyplomowych Psychoonkologii Klinicznej Gdańskiego Uniwersytety Medycznego.
Od kwietnia 2015 roku jestem związana z Puckim Hospicjum, gdzie pracuję z pacjentami oraz ich rodzinami na oddziale hospicjum oraz prowadzę grupę wsparcia dla osób w żałobie. Przez blisko 5 lat pracowałam w zespole hospicjum domowego, świadczącym opiekę nad chorym i jego rodziną w miejscu zamieszkania. Posiadam również doświadczenie pracy w zespole Poradni Medycyny Paliatywnej funkcjonującej przy Puckim Hospicjum. 
Prowadziłam warsztaty dla studentów medycyny w ramach Areopagu Etycznego i projektu Innymi Słowy, podczas których uczestnicy uczą się przekazywania niepomyślnych informacji pacjentom oraz ich bliskim, udzielania im wsparcia w trakcie leczenia oraz dbania o siebie tak, aby zachować dobrostan i zapobiegać własnemu wypaleniu zawodowemu. 
Prywatnie, przez blisko 4 lata byłam opiekunką swojego chorującego taty. Ten niełatwy, a jednocześnie dobry i bezcenny czas, ukształtował w znacznej mierze moje podejście do ludzi i siebie. 

Pokaż artykuły tego eksperta
mgr Renata Lasota Fizjoterapeuta Puckie Hospicjum

Renata Lasota

Fizjoterapeutka

Jestem absolwentką Studium Medycznego nr 2 w Gdańsku kierunek Fizjoterapia(1996), oraz AWF w Poznaniu (2002) - kierunek Fizjoterapia. 
W 2019 r. ukończyłam studia podyplomowe w zakresie "Rehabilitacji w geriatrii" na Wydziale Rehabilitacji Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie.
W Puckim Hospicjum pracuję od 2010 roku, na oddziale stacjonarnym. Nieustannie kształcę się w dziedzinie opieki paliatywnej.

Pokaż artykuły tego eksperta
Agnieszka Wejer Pielęgniarka Puckie Hospicjum

Agnieszka Wejer

Pielęgniarka, Specjalista opieki paliatywnej

Z Puckim Hospicjum jestem związana od samego początku, czyli od 2004 roku. Byłam pierwszą pielęgniarką hospicjum domowego, kiedy razem z ks. Janem Kaczkowskim zaczynaliśmy posługę w domach chorych. Obecnie pracuję również w hospicjum stacjonarnym. Moja misja w hospicjum rozpoczęła się poprzez osobiste doświadczenie choroby osoby bliskiej. Jestem osobą otwartą na ludzi i ich potrzeby. Moja praca jest moją pasją, robię to co lubię i chętnie poszerzam swoje horyzonty biorąc udział w kursach, szkoleniach i konferencjach związanych z opieką paliatywną. Zawsze wiem, że jestem w dobrym miejscu i czasie, w Zespole, który został nieprzypadkowo dobrany.

Pokaż artykuły tego eksperta
Honorata Zentkowska, pielęgniarka, Menedżer placówek służby zdrowia Puckie Hospicjum

Honorata Zentkowska

Pielęgniarka, Menedżer placówek służby zdrowia

Jestem dyplomowaną pielęgniarką, magistrem pielęgniarstwa ze specjalizacją opieki paliatywnej. Ukończyłam Gdański Uniwersytet Medyczny w 2004 roku. W Puckim Hospicjum pracuję od początku jego istnienia, opiekując się pacjentami zarówno na oddziale stacjonarnym, w poradni oraz w hospicjum domowym. Od wielu lat łączę pracę pielęgniarki z zarządzaniem i administracją pomagając rodzinom i bliskim odnaleźć się w trudnych sytuacjach opieki nad chorym.

Pokaż artykuły tego eksperta
Pielęgniarka Puckiego Hospicjum Aleksandra Lademann

Aleksandra Lademann

Pielęgniarka, Specjalista opieki paliatywnej

Jestem dyplomowaną pielęgniarką, magistrem pielęgniarstwa ze specjalizacją opieki paliatywnej. Z Hospicjum w Pucku związaną od 2009 roku. Obecnie zajmuję stanowisko pielęgniarki koordynującej w oddziale stacjonarnym oraz sprawuje opiekę pielęgniarską u chorych w domach. Praca daje mi radość, wiele zadowolenia, spełnienie, wiele uczy. Uwielbiam kontakt z ludźmi, w pełni angażuję się w to, co robię.

Pokaż artykuły tego eksperta
Beata Wilichnowska

Beata Wilichnowska

Pielęgniarka epidemiologiczna

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku na kierunku Pielęgniarstwo. Ukończyłam specjalizację w zakresie pielęgniarstwa epidemiologicznego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W ramach projektu "Liderzy służby zdrowia gwarancją profesjonalnego zarządzania podmiotami leczniczymi" realizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Organizacja i Zarządzanie podmiotami leczniczymi. Ciągle rozwijam swoje pasje, staram się poszerzać horyzonty, jestem świadoma rożności i różnorodności. Z Puckim Hospicjum związana jestem od początku jego istnienia. Równolegle z rozwojem placówki postępowała także moja ścieżka zawodowa. Lubię pracować z ludźmi i dla ludzi.

Pokaż artykuły tego eksperta
Sylwia Dosz Specjalista ds. administracyjnych w Puckim Hospicjum

Sylwia Dosz

Specjalista ds. zarządzania podmiotami leczniczymi

Z wykształcenia jestem ekonomistą. Pogłębiając swoją wiedzę ukończyłam studia podyplomowe na kierunku "Zarządzanie i kontrola w podmiotach leczniczych".  Lubię liczby, tabelki, wyliczenia, sprawozdania.
Od 10 lat pracuję w administracji Puckiego Hospicjum zarządzając dokumentacją oraz wspierając osoby potrzebujące w niełatwych sprawach formalnych związanych z opieką nad bliskimi. Czuję się spełniona, bo wiem, że pomagam ludziom dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Pokaż artykuły tego eksperta
Maria Wieczorek bliskochorego.pl

Maria Wieczorek

Specjalista ds. komunikacji

Przez 20 lat byłam związana z branżą komunikacji marketingowej. Zawsze skupiona na wsparciu ludzi, przeniosłam swoje doświadczenie do organizacji NGO. W 2017 roku dołączyłam do Zespołu Puckiego Hospicjum, gdzie wspieram Zarząd w rozwoju oraz działaniach na rzecz promowania najwyższego standardu opieki hospicyjnej w Polsce. Jestem autorką Raportu o dobrym umieraniu oraz kampanii społecznej Ostatnie Chwile Szczęścia. Tworzę i redaguję serwis bliskochorego.pl.

Pokaż artykuły tego eksperta
Ojciec Grzegorz Kramer Jezuita

o. Grzegorz Kramer

Jezuita

Jezuita, katecheta we Wrocławiu, w przeszłości proboszcz w Opolu, duszpasterz młodzieży we Wrocławiu, odpowiedzialny za powołania do zakonu jezuitów. Współpracownik Puckiego Hospicjum.

Autor czterech książek: „Męskie serce”, „Bóg jest dobry”, „Łobuzy - grzesznicy mile widziani w Kościele” oraz "#Wrzenie". Prowadzi bloga oraz kanał na YT.

Pokaż artykuły tego eksperta
contact

Chcesz publikować w naszym serwisie?

Jeśli jesteś ekspertem i chcesz pomóc chorym i ich bliskim publikując w serwisie bliskochorego.pl, napisz do nas. Chętnie rozważymy możliwość współpracy. Zapraszamy.

NAPISZ DO NAS